Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

 

Centrum Terapii Nerwic w Mosznej Sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.ctn-moszna.pl.

Data publikacji strony internetowej: 21 marca 2016 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 29 marca 2021 r.

 

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

 

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

Data sporządzenia deklaracji: 26 marca 2025 r.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 .

 

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

  • na każdej stronie w górnym prawym rogu znajdują się narzędzia umożliwiające powiększenia wielkości liter na stronie,
  • zmiana kontrastu (materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących),
  • użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab i klawiszy strzałek,
  • na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych,
  • linki, także te prowadzące do serwisów zewnętrznych, otwierają się w tym samym oknie – co pozwala użytkownikowi kontrolować przeglądarkę.

 

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych udostępnianych przez dostawców przeglądarek stron internetowych.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

W celu przekazania uwag lub zgłoszenia problemów z dostępnością do strony internetowej prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: wcag@ctn-moszna.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu +48 77 466 8418 w. 361. Osobą wyznaczoną do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej jest Leszek Krzysztofczyk.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

 

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Obecnie nie udostępniamy żadnych aplikacji mobilnych.

 

Dostępność architektoniczna

Siedziba i miejsce prowadzenia działalności Centrum Terapii Nerwic w Mosznej Sp. z o.o. jest zlokalizowane w Mosznej przy ul. Zamkowej 1A, 47-370 Moszna.

Budynek CTN to obiekt dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Posiada on jedenaście wejść: wejście główne - od frontu, w środkowej części budynku, cztery wejścia boczne – po dwa w każdym skrzydle budynku, jedno wejście na patio, trzy wejścia ewakuacyjne oraz dwa wejścia gospodarcze do zaplecza kuchennego i do kotłowni. Wejścia te nie posiadają barier architektonicznych - nie posiadają progów, nie wymagają podjazdu, a także możliwe jest dotarcie z nich bezpośrednio do dźwigu osobowego na poziomie parteru – z wyłączeniem wejść gospodarczych. Przy dwóch wejściach od frontu budynku – głównym i w prawym skrzydle – zamontowane są domofony umożliwiające kontakt z personelem.

Na parterze zlokalizowane są pomieszczenia do prowadzenia działalności leczniczej oraz administracyjnej, w tym recepcja i sekretariat. Pokoje pacjentów mieszczą się na pierwszym piętrze, na które bezpośrednio z korytarzy prowadzą trzy klatki schodowe. Komunikacja między piętrami może odbywać się również za pomocą dźwigu osobowego, który jest przystosowany do przewożenia wózków inwalidzkich.

Przestrzeń wokół budynku to tereny zielone oraz drogi i parkingi. Na parkingach są wyznaczone i oznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Wjazd na teren szpitala ograniczony jest szlabanem wyposażonym w domofon umożliwiający kontakt z Recepcją CTN.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, za wyjątkiem przycisków do obsługi dźwigu osobowego. Nie ma też oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób słabowidzących.

 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

CTN nie zapewnia tłumacza języka migowego dla osób głuchoniemych.

CTN zapewnia wstęp do budynku (recepcja i pomieszczenia poradni) osobom korzystającym z pomocy psa asystującego.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

 

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247

Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848